terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Život se mnou poněkud zacloumal

Když mi bylo v zaměstnání zle a dotazník na profesní vyhoření ukazoval 120 %, odešla jsem z kantořiny. Bez problémů jsem dostala místo v čajovně, kde jsem se s požitkem ponořila do role, která se do takové trochu "ulítlé" čajovny hodí. Osud mi však dal na srozuměnou, že se v této roli příliš stylizuji, a poslal mi požehnání v podobě nesnesitelné kolegyně, která mě z milované čajovny hezky rychle vyštípala. Tak jsem zůstala pracovat doma na volné noze. K dokreslení obrázku je třeba říct, že už sedm let nemám stálého partnera, stále hledám, poprvé v životě zkouším, komunikuji a i jinak se zaplétám s různými chlapci a muži.

No ale jak jsem odešla z čajovny, začalo mi být moc a moc zle po těle. Zánět v oku, nebývalý úbytek energie... Navíc se v autě zabil můj milovaný chlapec. Léčila jsem tělo u lékařů i u léčitelů. Nakonec jsem se trochu vyhrabala z toho nejhoršího bahna, ale osamělý život při práci doma, žádný rozumný vztah – zkrátka jsem začínala zabředávat víc a víc. Začala jsem shánět zaměstnání, ale bála jsem se, že třeba při nějakém pohovoru se projeví moje psychická labilita a zase zůstanu úplně sama.

Když jsem byla už úplně "na hadry", ve směsi zoufalství a frajeřiny jsem se opět přihlásila do terapie něhou, kde jsem nebyla už asi rok. No co mám říkat, roztekla jsem se do slzavého údolí hned po několika prvních minutách. Něhoterapeut mě jen tak tak slepil po kouscích dohromady a protože jsem v té době byla zcela bez vůle a schopnosti samostatně rozhodovat, naplánoval mi a naordinoval další návštěvu v terapii něhou. Byla jsem ráda, že mi někdo takhle pomohl v rozhodování a zadoufala jsem ve zdárné pokračování.

Při dalším setkání mi něhoterapeut pomohl objevit moji vnitřní holčičku. Celou zoufalou, nemohoucí, života v ní už moc nebylo. Naučil mě, jak se o ni starat. Další setkání jsme naplánovali hned za týden, a i když jsem si myslela, že je to moc brzy, bylo to moc potřeba. Malá holčička mi ještě moc nevěřila – a kdo by se také divil, po celých desetiletích takového zanedbávání. Na další dvouhodinovce jsme si tedy povídali s holčičkou a něhoterapeut mě vedl, jak jí mám zařídit pokojíček. Od té doby je holčička klidnější.

A ještě s někým mě seznámil – s mojí vnitřní princeznou a ministrem. Užasla jsem, jak nerozumně jsem zacházela se svým vnitřním královstvím. I když pohádka o princezně a ministrovi ještě není u konce, už se věci hodně zlepšily. Pomalu sbírám sílu a sebevědomí, pomalu se sbírám z bahna, do kterého jsem se tak zaryla. Těším se na další setkání, kdy budeme princeznu uvádět na trůn. Vidím, že se člověk opravdu musí nejdříve naučit orientovat ve svém vnitřním světě. Žádné přečtené knihy ani "rady" od těch, kteří "to přece se mnou myslí dobře" nepomohou. (Já jsem byla tak hluboko, že mi nepomohly ani dobré rady.)

Jeníku, díky, že mi pomáháte znovu objevovat vnitřní harmonii. No, teď bych zase potřebovala ty Vaše jemné třívrstvé kapesníčky (v ceně TŇ :) ...

Jana, (jana@hulmak.cz, 5. 12. 2008)  

 

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou