terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

TŇ III v Egyptě

Venku je naprosto příšerné počasí. Je mlha, jemně mrholí a už se troch stmívá, je asi trochu pod nulou. Projíždím na svém vozítku mezi poli. Hnědé smutné brázdy z jedné strany a řídké nažloutlé strniště z druhé. Tento pohled by mě ještě před měsícem zaručeně dostal do deprese. Nastavuji tvář studeným kapkám, přivírám oči před větrem. Cítím, jak jsem ráda na světě. Mám totiž před očima temně modré Rudé moře s bílými čepičkami vlnek, a za sebou rudozlaté skály Sinajského poloostrova. Vybavuji si teplý suchý egyptský vánek a jeho vůně. Cítím se lehce a volně, mám křídla a kdybych chtěla stačí s nimi jen zamávat a letím. Jedu dál tou nevlídnou zimní krajinou a je mi tu dobře.

Já a milované moře a milované skály

Egypt je pro středoevropana asi neznámá tajemná země, plná bájí, pyramid a krokodýlů. Pyramidy ani krokodýly jsem neviděla, ani poušť, ani Nil. Má cesta do Egypta byla přesto nádherné dobrodružství už od chvíle, kdy mě to poprvé napadlo. Ten pokyn přišel asi odněkud shůry a nedalo se neuposlechnout. Letět v prosinci do Egypta je úžasné. Žádné předvánoční šílenství, jen si koupit olej na opalování a dost.

Pravý důvod mé cesty byl ale troch jiný, než si jen zaletět za sluncem. Před nedávnem jsem ukončila terapii něhou u pana Havelky. Mohla bych celý průběh terapie přirovnat ke zmrzlinovému poháru. Je to asi troch šílené, ale zkusím to vysvětlit. Každé sezení s něhoterapeutem bylo jako kopeček jahodové zmrzliny (tu mám nejraději) – podobně osvěžující, uspokojující i sytící. Mezi zmrzlinou bylo i spousta ovoce a šlehačky. No a na každém správném poháru musí být na vršku slaďounká třešnička – a to byla ta TŇ III v Egyptě. Nebo se dá terapie něhou přirovnat k šití šatů. V terapii se nám s panem Havelkou povedlo ušít krásné dokonalé šaty. A vyžehlit jsme je letěli do Egypta.

Takže jsem letěla jsem do Egypta s panem Havelkou na závěrečnou část terapie něhou, zvanou TŇ III. On v roli terapeuta, průvodce, kamaráda a v mém případě i asistenta, Já v roli klientky, kamarádky a svěřenkyně.

Místo našeho pobytu bylo naprosto čarokrásné. Nerada používám superlativy, ale tady se to jinak popsat nedá. Tohle něhoterapeutem pečlivě vybrané místo je určeno pro odpočinek, meditaci a rozvoj schopnosti prožívat čistou radost ze života. A přitom ještě úžasnější, než to, co jsem viděla kolem sebe, bylo to, co jsem cítila v sobě.

Musím začít u lidí. Mám lidi ráda tak všeobecně a lidé z jižních zemí jsou mi blízcí. Egypťané jsou krásní, přátelští, usměvaví a velice ochotní. Pak tam jsou všudypřítomné skály. Rudohnědé, někdy do zlatova, tyčí se nad hotelem i nad mořem. Dodávají celému místu kupodivu pocit bezpečí a útulnosti. Jako by říkaly: „neboj se, jsme tady, nic ti nehrozí.“ Skály celý den nabírají teplo a energii od slunce a po západu ji zase vlídně vydechují na nás lidi.

Moře, to byl opravdu pohádkový svět zázraků. Nevím proč se Rudému moři říká rudé, já bych mu říkala zlaté. Poprvé v životě jsem tam plavala se šnorchlem – pan Havelka mě to naučil během chvilky – a ani jsem nemohla uvěřit, že to je skutečnost. Tolik barevného života pod hladinou!

Já na velbloudu mezi skalami Sinajského poloostrova a Rudým mořem

Pan Havelka měl tolik odvahy, že mě vzal na dvě projížďky na velbloudech. Když jsem ještě měla zdravé nohy, jezdila jsem na koni, ale dnes bych se na něm už neudržela. Tak jsme vyzkoušeli velblouda. Sice mě na něho musel vysadit (a napřed mě samozřejmě dovézt na vozíku až k němu), ale ukázalo se, že se na velbloudovi spolehlivě udržím dokonce i při jeho vstávání a klekání, což je trochu jako na horské dráze. Na první vyjížďce jsme jeli do skalnatých kaňonů Sinajského poloostrova až k oáze, na druhé vyjížďce jsme jeli několik kilometrů po pustém pobřeží cestičkou mezi mořem a skalami. Na druhé projížďce jsem už doslova brečela blahem. Tam, s tím teplým větrem, jsem opravdu měla pocit, že létám.

Vždycky jsem žila dost skromně a říkala si, jaké to asi je, zažít luxus. Tady jsem ten luxus konečně zažila. Krásný prostorný pokoj s příslušenstvím, všude čisto. ÚÚÚžasnééé jídlo, bezvadná obsluha. Nic jsem nemusela, o všechno se postaral někdo jiný. Kdo by hledal hlučné diskotéky a nakupovací orgie, ať letí jinam. Každé ráno jsme se chodili dívat na východ slunce a každý večer jsme pozorovali hvězdy. Čisté radosti života!

Východ slunce nad Saudskou Arábií

Pokaždé, když jsme se vraceli z restaurace, nacpaní k prasknutí těmi úžasnými egyptskými dobrotami, jsme si s panem Havelkou na chvíli vyměnili role. On si sedl do vozíku a já jsem ho vozila, abych si procvičila nohy – protože opírajíc se o vozík těch pár desítek metrů ujdu. Říkali jsme tomu „muslimská varianta“ a náramně se bavili udivenými pohledy překvapených hostů...

-----------------------------------------------------

Tam někde uvnitř sebe mám navždy kus té rudé přátelské skály. Pořád hřeje a když pláču, je to teplá voda z Rudého moře. Na zádech mám složená neviditelná křídla a kdybych chtěla, tak je můžu roztáhnout a uletět. Protože už to umím. Zůstanu ale tady, protože je mi tu už dobře.

A ty pyramidy jsem nakonec taky viděla – naprosto pohodlně z výšky deseti kilometrů při šálku kávy z okýnka letadla na cestě domů.

Předem deklarovaným cílem TŇ III bylo „dosažení co nejvyšší letové hladiny“. Zafungovalo to, díky pane Havelko, něhoterapeute.

Ála.

(aliceplundrova@seznam.cz, 2. 1. 2010)  

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou