terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Závěrečné bilancování

Konec jedné etapy znamená začátek další. Časový úsek poloviny roku mi ohraničil období, ve kterém jsem procházela kompletní Terapii Něhou zvanou Jednička a Dvojka. Mám pocit, že krátké bilancování je na místě.

Minulé léto, plná odhodlání se sebou něco (nechat?) udělat, jsem vstupovala na neznámé území mně nové zkušenosti. Slova chvály a nadšení z webových stránek pana Havelky mi naznačovala, že budu vtažena do léčby, nasměrována k lepším zítřkům, opečována a vyléčena. Opečovávání mého nízkého sebevědomí se dělo, nové nasměrování mého myšlení neustávalo, takže jsem se ke slovům chvály na trpělivou a důraznou práci něhoterapeuta postupně přidávala.

Hodiny společné práce pokračovaly mým vlastním učením se vidět a posuzovat lidi, věci, události, prostě život z jiného úhlu pohledu, než doposud. Často to bolelo, a bolí stále, je to dlouhodobý proces. S pomocí odborníka, který byl nucen si své bolesti také vychutnat, je cesta očisty a změny jistější, lépe značená a rychleji ubíhá. Ubíhá rozhodně příjemněji, než, pokud si troufnu soudit, jinými způsoby terapie. Doteky něhy jsou nenahraditelné. Potvrzují to nadšené výroky klientek, se kterými mohu jen souhlasit.

S trochou nostalgie a s pocitem vděku a úcty tedy končím kompletní TŇ spolu se slovy Osho:

„Dlužíte sami sobě, abyste se hluboce, pronikavě podívali na to, jak nakládáte se svým životem. Objevujte, nechoďte jen okolo a vstupte do chrámu života. Branou do něj je vaše srdce… Nepředstírejte, co nejste. K tomu nás nutí morálka, která v nás vytváří pocit viny …“

Helena (leden 2008)  

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou