terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

K článku ve Vlastě

Na základě zmínky na webových stránkách Terapie něhou jsem dnes po mnoha letech zakoupila časopis Vlasta a přečetla si článek o TŇ. Můj dojem z článku byl dost otřesný. Natolik, že cítím povinnost nějak reagovat. Mohla bych sice poslat reakci do časopisu, ale obávám se, že další cesta dopisu by vedla přímo do koše. Proto volím tuto cestu a doufám, že si můj příspěvek přečte jednak paní redaktorka (webovou adresu TŇ zřejmě zná), ale zejména další potenciální klientky, které třeba zatím jen čtou stránky TŇ a váhají. Článek ve Vlastě je mohl znechutit a odradit.

Z článku a zejména z doprovodných textů, které s podstatou TŇ nemají mnoho společného, vyzařuje nedůvěra a pohrdání – nechápu, z jakého důvodu. Jako by autorka psala článek už s úmyslem pana Havelku poškodit.

Jsem momentálně klientkou pana Havelky. Jsem spíše racionálně založená, se sklonem ke skepsi, a přiznávám, že některé zveřejněné zkušenosti klientek mi připadaly a dosud připadají trošku nepravděpodobné. Dokonce mě odrazovaly, když jsem se pro vstup do terapie rozhodovala.

Do terapie jsem šla proto, že jsem si nesprávnými návyky, myšlenkami a pohybem v „léta vyjetých kolejích“ sama způsobovala životní nespokojenost, ale nedařilo se mi to změnit.

Pan Havelka mi ukázal cestu, která se mi jeví jako velmi konzistentní a smysluplná, a zejména hluboce prožitá. Terapii bych popsala jako očistný a léčivý proces, který mi pomáhá srovnat si život a zacházet lépe se svým časem. Funkce dotyků je zde pouze doplňující a dokonce jsme od nich po vzájemné dohodě na nějakou dobu upustili. Takže mohu shrnout, že díky terapii je mi prostě lépe na světě.

O panu Havelkovi si troufám říct, že je charizmatický, citlivý, empatický a velmi otevřený člověk. Bohužel mám dojem, že právě jeho otevřenost byla v článku zneužita.

Závěrem bych si dovolila malou poznámku k ceně terapie, která je v článku také ironizována. Cena je srovnatelná s cenou dobré masáže nebo kvalitního kosmetického ošetření, nad kterou se nikdo nepozastavuje. Přitom účinnost terapie nepřetrvává pouze několik dnů nebo týdnů, ale přispívá k trvalé větší radosti ze života.

Milada (25. 2. 2008)  

 

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou