terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Láskyplné přijetí

Všechno začalo jednou z nejhlubších depresí, kterou jsem kdy měla, a ve které jsem začala mít lehounce sebevražedné sklony. V té době jsem už nevěřila na žádnou možnost jakéhokoliv zlepšení mého osobního stavu a vztahu. Vztah trvá od mých 16 let a teď mi je 39 – takže si přeberte sami.

Tento vztah plus ostatní vztahy rodinné ve mě vyvolaly (já jsem to dovolila, aby vyvolaly) pocit, že nejenom nestojím za nic jako žena, ale vlastně ani jako matka (mám dvě děti), dcera a člověk jako takový. Při tom nejsem týraná žena – dá se říct, že o mě manžel i pečuje – jenže mně je pak daleko hůř, protože mám pocit, že jsem mentálně retardovaná, nemožná, neschopná, nemilovatelná.

Takže v té době jsem se opět dostala k Terapii něhou. Už jsem o ní slyšela dřív, ale tentokrát mi opravdu sedla. Spouštěcím mechanismem byl ne zrovna odpovídající článek v časopisu Vlasta (z mého současného úhlu pohledu) – což mi teď připadá docela roztomilé.

Po úvodní půlhodině mi terapeut nabídl cíl: „potřebuje si v sobě udělat pořádek“. S tím se nedalo než souhlasit, takže jsme se dali do úklidu. Terapie i terapeut jsou opravdu jemní a něžní, horší byly nánosy, které se postupně dostávaly ven. Tady už mi trochu docházejí slova – jsem hodně emotivní člověk a něco opravdu popsat neumím, tak budu trochu zjednodušovat.

Z původního depresivního stavu jsem se s terapeutovou pomocí dostala k láskyplnému přijetí sebe samé (děkuji), svého okolí (děkuji) i svého osudu (děkuji). Potvrdila jsem si, že Vesmír je velice laskavý a má mě – a nás všechny – rád. Že se snaží pomáhat jak může – když mu to nekazím. Že je krásné a stojí za to být žena. A že být živý je fajnová záležitost. Udělala (a stále dělám) jsem si pořádek v žebříčku hodnot a dovoluji si být svobodná a toužit – pokud jste zatím nezkusili, vřele doporučuji, je to velice sladké.

Stálo mě to – kromě času a peněz, které oboje považuji za VELMI dobře investované – krev pot a slzy. Terapie něhou není žádná sranda, ale VELMI, VELMI stojí za to. Co jsem dostala navíc – poprvé v životě – láskyplné přijetí, přátelství a pocit spojenectví.

Jsem opravdu hodně vděčná.

Marcela (1. 7. 2008)  

 

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou