terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Nebojte se a jděte do toho!
(aneb mé opatrné začátky)

Panebože, tak si to taky vezu z terapie sebou domů, vlastně v sobě, v celé své duši, v každém kousku své bytosti – euforii, klid a mír, naplnění a radost, zkrátka se vznáším a usmívám uvnitř i navenek! Tak, jak to popisovali jiní a já si říkala, že to do nich pan Havelka dostal nebo to z nich vykřesal nějakým zázračným způsobem. Jedu z druhého sezení terapie něhou a i když jsem teprve na začátku a kus cesty je teprve přede mnou, vím, že jsem na té správné cestě a děkuji za to, že jsem se k ní mohla dostat.

I když to tak původně vůbec nevypadalo. Naopak, po první čtvrthodině jsem málem utekla! Úplně první dojem byl totiž chlad, studeno, zkrátka žádná něha :-). Z textů pana Havelky na mě vyzařuje obrovské lidské teplo, jeho životní pouť mě velmi oslovila a člověk si samozřejmě vytvoří nějakou představu a pak přijde takový „kýbl studený vody“. Teď už vím, že pan něhoterapeut si musí nejdříve osahat terén, zjistit, zda se tam dá s něčím pracovat, což hlavně znamená prozkoumat, kde to bolí... a to může opravdu někdy dost zabolet (jako u zubaře :-).

Zkrátka je potřeba se na sebe nejprve vzájemně naladit. To probíhá naprosto v přirozeném běhu, k čemuž má pan něhoterapeut velmi šikovnou a potřebnou pomůcku – seznamovací půlhodinku – kterou velmi oceňuji, něco takového nabízí málokdo. Terapie něhou totiž není jen o tom něžném fyzickém kontaktu, co si asi každý představí, tady jde hlavně o duši. A o ní toho pan terapeut hodně ví a dokáže s ní moc dobře pracovat.

Můj počáteční negativní dojem tak byl rychle rozpuštěn a pak už jsem dokázala vnímat hlavně hřejivou lidskost a laskavost, s jakou terapeut vstupuje do samotného procesu terapie. Používá jednoduché a účinné pomůcky, jak se sebou pracovat, vhledy do situací, ve kterých člověk sám sebe nevidí, dává pocit, že Vám bude ze všech sil nápomocen a zároveň Vám nechá pocit vlastní zodpovědnosti a taky vnáší úžasný nadhled a humor, takže i když tam možná budou na začátku slzy, smát se budete rozhodně taky. To vše kombinuje velice citlivě a v mém případě bez fyzického kontaktu (možné jsou asi různé varianty :-) a přitom všude pod tím je ona zázračná něha. No prostě, on se pro tohle narodil, je to jeho poslání a je to vidět.

Tak to jsou mé první dojmy z terapie něhou. Myslím, že si každý projde pocity pochybností, strachu a otázek. Pokud váháte, nebojte se, zkuste to, řiďte se intuicí a nechte tomu volný průběh. Ono to půjde.

PS.

Ještě napíšu, že se na další sezení moc těším, protože ono to funguje. Dnes, s odstupem pár dnů, ve kterých aktivně používám rituál přijetí mé vnitřní holčičky a plním i ostatní domácí úkoly, musím říct, že se věci daly do pohybu, zkrátka celkově se se mnou děje něco dobrého. Používám ten rituál vícekrát denně, kdykoliv mám pocit, že své city a touhy odbývám nebo zatlačuji, nebo kdykoliv se dere napovrch strach apod., má vnitřní holčička je opečovávaná. A hned o víkendu, v praxi v rámci rodiny zjišťuji, že okolí reaguje jinak, pozitivně, něco uvnitř mě hřeje a vyzařuje, sílí tam taky jistota a radost, po delší době opět maluji a moc se z toho těším.

Marcela  
(obrazy.duse@centrum.cz, 12. 10. 2009)  

 

 

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou