terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Zázraky se dějí

aneb mé dobrodružství s terapií něhou

Jednoho dne jsem při brouzdání po svým oblíbených internetových stránkách narazila na něco, co mě nejdříve poněkud udivilo až šokovalo, ale následně mi vlilo novou naději do žil. Šlo o projekt Terapie něhou. Když mi došlo, že se nejedná o žert, ale vlastně o celkem seriózní nabídku terapeutické pomoci, nabyla jsem dojmu, že to je možná přesně to, co potřebuji. A zřejmě právě proto, že to bylo tak nové a netradiční, zahrnující duchovní aspekt, a vypadalo to na možné rychlé pokroky, mě tento projekt zaujal. Už delší dobu jsem se totiž snažila sama jen s určitými pokroky odstranit svůj strach z mužů a z intimní blízkosti a co jiného by mě mohlo „vyléčit“ lépe než láskyplný dotek muže v bezpečné atmosféře terapeutického sezení?

A tak jsem tuto možnost nadšeně uložila do paměti jako poslední instanci, která by mi mohla pomoci vyřešit mé potíže. Ne, neobjednala jsem se hned, tak jednoduché to nebylo. Ještě dlouho jsem si myslela, že nakonec ani nebudu muset, že to v pohodě zvládnu sama bez pomoci a když se mi někdo bude opravdu líbit, tak to přece půjde samo.

Asi tak po půl roce mi začínalo být jasné, že to přece jen v pohodě sama bez pomoci nezvládnu. A za pár dalších měsíců se mi nakonec úspěšně podařilo překonat poslední zbytky obav, jestli ten Havelka přeci jenom není nějaký úchyl, a co když to není to pravé, a jestli to musím opravdu řešit takhle… a objednala se na terapii něhou.

Očekávala jsem vyléčení strachu z intimního vztahu a dostala jsem mnohem víc. Pohlazení, kterého se mi dostalo, zdaleka nebylo obyčejné pohlazení, skutečně jsem zažívala chvilky, kdy jsem měla dojem, že mě rukou terapeuta hladí a hýčká celý Vesmír a po celou dobu terapie jsem cítila požehnání a podporu „shora“. A tak postupně v atmosféře něhy, úcty, bezpečí a důvěry odplouval můj strach z intimity. A nejlepším důkazem toho, že terapie byla úspěšná, je to, že jsem díky ní po mnoha letech marného čekání byla schopná navázat partnerský vztah.

Díky terapii něhou jsem se dostala do větší harmonie se svou ženskou energií, získala větší sebevědomí ve vztahu k mužům, zmenšil se můj strach z fyzického kontaktu. Zjistila jsem, jak ducha povznášející může fyzický kontakt být, pochopila, že vnitřní bloky mají aspoň po určité období života svůj důvod, získala větší důvěru v život atd. atd. Terapie mi ukázala, jak obrovskou léčivou sílu má dotek, že se jím dá vyjádřit a předat často více než slovy.

Musím říci, že všechna sezení byla nádherná a že jsem se cítila jako v bavlnce a neměla jsem skutečně žádný ani nejmenší důvod k nedůvěře. Měla jsem pocit, že jsem v rukou profesionálního terapeuta – něhoterapeuta, který ví, co dělá, má jasně stanovená pravidla, která nepřekračuje, a jde mu skutečně primárně o pomoc klientkám a ne o jakési své uspokojení či finanční zisk za každou cenu. O tom jsem se přesvědčila i po absolvování prvního celonočního setkání v rámci TŇ II (obvykle sestává ze dvou setkání), kdy jsem byla v souladu s mým vnitřním pocitem prohlášena za „uzdravenou“ s tím, že druhé setkání již není z terapeutického hlediska nutné. A podotýkám, že jsem po celou dobu TŇ I. ani v TŇ II nebyla k ničemu nucena ani přemlouvána a nikdy mi nebylo prováděno nic, proti čemu bych měla nejmenší námitky.

Je pravda, že přestože jsem cítila, jak moc mi tato terapie pomáhá, jak mi připadala zázračná a neuvěřitelně obohacující, a věděla jsem, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla podstoupit, neubránila jsem se jistým pochybnostem, zda jsem jejím absolvováním snad nějak morálně neklesla. Tyto obavy vyplývaly z toho, že v dnešní společnosti takovýto typ terapie není obvyklý a mohl by se nesnadno obhajovat. Ve skutečnosti jsem na terapii něhou nic nečistého ani nekalého ani dodatečně neshledala a jsem přesvědčena, že dnešní společnosti má hodně co přinést a má moc vyléčit mnohé rány na duši a napomoci mnohým k harmonickému prožívání nejen intimních vztahů.

Takže terapii něhou ze srdce fandím a všem váhajícím vřele doporučuji. Mně osobně obohatila život a partnerský vztah do takové míry, že jsme si to nebyla před jejím absolvováním vůbec schopná představit, a věřím, že podobně může pomoci i dalším.

(Jitka, leden 2006)  

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou