terapie něhou   terapie něhou
 

» Co je terapie něhou

» Terapie něhou I.

» Terapie něhou II.

» Terapie něhou III. - Egypt

» Něhoterapeut o sobě

» Motivace k terapii

» Podpora pozemského ženství

» Regresní terapie

» Rituál přijetí

» Kontakt

» Večerní povídání o terapii

» Starší texty o terapii něhou

Terapeutův videoblog (NOVÉ)

 

 

Zkušenost absolventky

Již podruhé nabízím své dojmy z terapie něhou, tentokrát s časovým odstupem několika měsíců od jejího zdárného absolvování. Když jsem zde své dojmy sdělovala poprvé (bylo to po druhém sezení, viz Nebojte se a jděte do toho!), má duše byla plná euforie a nadšení a moje letová hladina byla vysoká, protože jsem právě objevila něco úžasně nového a naplňujícího.

Bezprostředně před rozhodnutím přihlásit se do terapie byla má citová nádrž vyprahlá. Cítila jsem přicházející neodvratnou krizi a věděla, že takhle už nemůžu dál, že něco musím udělat, že musím najít něco, co mi pomůže moji cestu změnit. Tehdy se v mém zorném poli objevil pan něhoterapeut, přesněji řečeno jeho webové stránky s nabídkou, která je v každém případě neotřelá, jedinečná a hlavně otevřená.

Terapie něhou mi nabídla zajímavý pohled na svět, který ale nemusíte přijmout, pokud vám není blízký, nic vám není vnucováno. Nabídla mi netradiční práci na sobě, fungující pomůcky, spoustu zkušeností, spoustu úcty, něhy a obdivu, zároveň otevřenost, upřímnost a také spoustu legrace. Terapeutický proces se z mého pohledu vyvíjel naprosto spontánně a jakoby nic, pracuji také s lidmi, tak vím, o čem mluvím. Něhoterapeuta jeho práce zjevně baví a to je dobře.

Neznamená to ovšem, že klient v terapii něhou jen pasivně přijímá, je to taky určitě bolest a kus práce na sobě, jako v každé vnitřní transformaci, změnit se musíte vy sami, pokud chcete. Zároveň je v tom těšení se a kus lidského krásného sdílení, klient dostává, ale i dává, ta energie je vzájemná, asi jako v každém dobře fungujícím terapeutickém vztahu. Je zde určitě svoboda a jakási volnost, přijímáte jen to, co chcete. Ocitáte se v něžném, pečujícím a důvěrném prostředí, což je pro vyprahlou duši úplné blaho. Přesně toto jsem tehdy potřebovala jak sůl, přesně to jsem toužila zažít, zkusit a procítit, zkrátka v ten daný čas mně to sedlo jak ulité.

Nyní, s odstupem několika měsíců, mohu říct, že určitě nelituji takto stráveného času a nových možností, které se mi v terapii otevřely. I když na sobě pracuji dlouhodobě a vyzkoušela jsem různé metody, terapie něhou pro mě byla přínosem, ať už z hlediska normálního lidského přijetí, které se vám dostane, tak metod, které jsou vám v terapii nabídnuty. Upevnil se můj vztah k sobě samé, protože jsem důkladně pochopila, jak důležité pro život je přijetí sebe i svého osudu, důvěra v život i v boží spravedlnost. Počáteční euforie z objevování něčeho nového se v průběhu terapie přirozeně transformovala na stabilnější klid a víru, že má člověk pevnou půdu pod nohama. I když se objevily a stále objevují různé překážky, tak jak už to v životě chodí, něco se ve mně posunulo natrvalo a to, co přichází, vnímám jinak a spokojeněji.

Mně osobně terapie něhou pomohla a jsem za ni ráda. Netvrdím, že je vhodná pro všechny, ale vím, že stojí za to ji vyzkoušet.

Marcela, 34 let  
(obrazy.duse@centrum.cz, 3. 2. 2010)  
 

Přikládám jednu svoji malbu pro potěšení, která vznikla hned po druhém sezení terapie něhou ze samé radosti:

malba ze samé radosti
 

 

Zkušenosti klientů

» Terapie v Egyptě
» Když vesmír vyslyší
» Dveře do radostnějšího
» Věřit svojí GPS
» Hugo – útěk před terapií
» Týden v ráji
» TŇ III v Egyptě
» Má cesta k sobě
» Vzestup o berlích
» Něha i kopanec
» Svědectví 1
» Dva roky po terapii
» Pro zvědavého muže
» Znovuzrození
» Našel jsem něco nového
» Utěšit vnitřní holčičku
» Účinné! Jasné! Krásné!

» Další zkušenosti...
 

Články o TŇ

» Deprese je brána
» Meduňka
» Třetí oko
» Phoenix 1
» Phoenix 2
» Regenerace


jít za hranice dosavadního poznání...spatřit to, co bylo dosud očím skryto...koncentrovat pozornost na krásu...nechat mysl svobodně rozepnout do volného prostoru...zažít hluboké uvolnění...ochutnat sladkost božské lásky...


(c) Jan Zahradník Havelka, www.vnitrni-dite 000

 

terapie něhou   terapie něhou